Gárdi Balázs nyerte a Sony World Photography Awards Sport kategóriát

mail
nyomtatás
betuméret növelés
betuméret csökkentés
Az idén 11. alkalommal megrendezett pályázat sport kategóriájában Gárdi Balázs fotósorozatát találta legjobbnak a nemzetközi zsűri.
A világ legnagyobb fotópályázatának számító Sony World Photography Awards tíz professzionális és tíz amatőr kategóriában hirdet nyerteseket, és külön díjazzták a fiatal és a fotósnak tanuló pályázókat is. Az idén rekordszámú, 320 000 felvétel érkezett több, mint 200 országból. A profi sportfotók kategórájában az igén a Gárdi Balázs által készített Buzkashi című fotósorozatot választották a legjobbnak. A sorozat Afganisztán ősi nemzeti sportját mutatja be, amelyben a lovasoknak egy állattetemet kell eljuttatni a célba. A nyerteseknek hagyományosan Londonban adják át a díjakat, a nyertes és döntős fotók pedig április 20. és május 6. között tekinthetők meg a Somerset Houseban Londonban.